5 הטיפים הטובים ביותר לא לעלות במשקל במהלך עונת החגים

1. תכנית תכנית תכנית

עיקר העלייה במשקל במהלך עונת החגים נובעת מ"אכילת דחף" – כלומר נשנושים ואכילה אימפולסיבית; וגם בגלל שרבים מרגישים שזה נורמלי להתפנק יותר מדי במהלך עונת החגים. המפתח הוא לחשוב קדימה ולתכנן. לדוגמא: אם יש לכם חגיגת סוף שנה במשרד, אז תכננו סביבה. באופן דומה, אם אתה יודע שחגיגת חג המולד העיקרית שלך היא בערב חג המולד – אז תכננו ללכת בקלות רבה יותר ביום חג המולד. אם יש לכם כמה ארוחות חגיגיות, אז תכננו להפוך אחת מהן למשתה ה"עיקרית" שלכם – ותאכלו פחות על האחרות.

2. זהה את ה"טריגרים"

זהה את מזונות ה"טריגר" העיקריים שלך – אותם מזונות שאתה יודע שאתה עלול לאכול יותר מדי או לתכנן אותם בקפידה לחגיגות העונה; או להגביל אותם. דוגמאות עשויות להיות: פשטידות טחון פירות; פודינג/עוגה חג המולד; בשרים צלויים ומזונות "מתוקים ומפנקים" כלליים אחרים. המטרה היא לא למנוע מעצמך את הפינוקים הללו במהלך עונת החגים, אלא להתכונן כראוי מראש על ידי מודעים. אל תאכל אותם סתם כי הם שם.

3. צפו בעמילן וב"מאכלים לבנים"

במהלך עונת החגים, בדרך כלל אנו נוטים לאכול יותר עמילן ומזונות שלרוב הם "לבנים" למראה (כלומר תפוחי אדמה, אורז, לחם, עוגות, ביסקוויטים). פינוקי חג המולד המסורתיים רבים הם גם על בסיס עמילן (למשל פשטידות טחון פירות, עוגת חג המולד, תפוחי אדמה צלויים), ואלה עלולים לגרום להרס עם עלייה במשקל. שאפו להגביל את המנות של מזונות אלו, ובמקום זאת, נסו להגביר את האיזון של מזונות שאינם עמילן (למשל חלבון; סלטים, ירקות) בכל ארוחה.

4. העבר עמילן לערב

אם אתם מתכוונים להתמכר למזונות העמילן או ה"לבנים" "מתוקים ומפנקים", אז נסו לפחות להעביר אותם לערב, והימנעו או הפחיתו משמעותית מאכילתם במהלך היום. זוהי דרך טובה לתכנן אם אתם מתכוונים לאכול 2 ארוחות חגיגיות גדולות באותו היום (למשל צהריים וערב). אכלו בעיקר חלבונים, סלט וירקות שאינם עמילן לארוחת הצהריים, ותיהנו יותר ממזונות עמילן בארוחת הערב.

5. פעילות גופנית

עד כמה שאפשר, שמרו על משטר האימון שלכם לאורך כל העונה. זה לא רק ישמור על חילוף החומרים שלך פעיל וישרוף קלוריות, אלא זה גם יבטיח שלא תאבד יותר מדי כושר. כמו כן, במידת האפשר, נסה לתכנן את אימוני האימון שלך לפני אירוע חגיגי או ארוחה קשורה (במיוחד פעילות גופנית מסוג התנגדות או אימון משקולות). זכרו גם, אם תאבדו כושר וגם תעלו במשקל באמצעות פינוק יתר, זה יהיה קשה פי שניים כשתחדשו את האימונים לאחר עונת החגים.


Source by Ted Frazer

About admin

Check Also

עצור רמאי – למד את הדבר היחיד שיכול למנוע מהם להתקרר (זה קל כמו פאי)

כדי לעצור רמאי אתה חייב להיות קשוח. תפסיק את התהייה והניחוש השני בעצמך. אתה לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.