תן לי לספור את הדרכים "קְצִיר" המידע שלך באינטרנט

הפרטיות צריכה להיות חשובה לך. אם זה לא, זה צריך להיות. כשאני מדבר על פרטיות, אני לא מדבר רק על מה שהאקרים וגיקים אחרים יכולים לעשות. אני מדבר על מה שבעלי אתרים רגילים (המכונים לעתים קרובות מנהלי אתרים) עושים כשאתה מגיע לאתר שלהם.

כתובת ה – IP. כתובת ה-IP שלך מכילה יותר מידע ממה שאתה חושב. זה נותן למנהל האתר מושג היכן אתה נמצא ומאיפה הגעת כדי להגיע לאתר שלו. זה גם יכול לדעת מי מעסיק אותך (אם אתה גולש בזמן העבודה, שובב שובב) ואת מערכת ההפעלה שבה אתה משתמש. אז מה, אתם שואלים? ובכן, ניתן להשתמש במידע זה עם מידע אחר שנאסף באינטרנט כדי להמציא פרופיל משתמש מפורט שלך.

עוגיות מישהו? שמעת פעם על עוגיות של אתר אינטרנט? מנהלי אתרים שמים לעתים קרובות קובצי Cookie במחשב שלך לאחר ביקור באתר שלהם. והנה הבועט, אתה חייב לתת להם אם אתה רוצה להמשיך לבקר באתר שלהם. אתה בהחלט יכול לחסום אותם מלהפקיד את העוגיה הזו, אבל ייתכן שהם לא יאפשרו לך להיכנס לאתר שלהם. אתה רוצה מידע; הם רוצים מידע. אבל למרבה המזל, יש דרכים להפחית את ה"חשיפה" שלך באינטרנט, וכמובן כשתסיים לגלוש, תוכל למחוק את העוגיות שלהם מהמחשב שלך.

דוא"ל לכולם. האם ידעת שניתן לקרוא את המייל שלך? להאקרים יש דרכים לפרוץ לקווים המשדרים ומקבלים מידע. נכון, אולי אין לך הרבה מה להסתיר, אבל זה לא העניין. הנקודה היא, ייתכן שהמייל שלך פגיע.

חפש את שמך. בצע חיפוש אחר השם שלך באינטרנט. אם זה שם נפוץ מאוד, יהיה קשה לעקוב אחריך. עם זאת, אם זה שם די ייחודי, אז איפשהו יש תיעוד שלך במסד נתונים כלשהו ברשת.

זהויות גנובות. תהיתם פעם איך זהויות נגנבות באינטרנט? לחלק מהאנשים יש דרכים לאסוף פיסות מידע עליך, ואז כשיש להם מספיק, הם משתמשים במידע כדי לרכוש דברים ללא ידיעתך או רשותך. למרבה המזל יש דרכים למנוע זאת.

קנייה אונליין. לבסוף, אם אי פעם רכשת משהו באינטרנט, רוב הסיכויים שהאתר מכר חלק מהמידע שלך למישהו שרצה לשווק לדמוגרפיה שלך. או שהאתר שומר את המידע ושולח לך עלונים תקופתיים המודיעים לך שמוצר דומה זמין לרכישה.

מספר הדרכים שבהן אנשים מקבלים את המידע שלך גדל בדיוק כמו שהאינטרנט גדל. הידיעה שזה מתרחש היא חלק מהקרב. החצי השני מונע ממידע מיותר ליפול לידיים הלא נכונות.


Source by Mort Greenwood

About admin

Check Also

Crazy Christmas Party Themes

What theme you have decided for your Christmas party matter a lot as it decides …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.