קשה לדמיין עולם ללא שוקולד!

שוקולד שינה את חייהם של מיליארדי אנשים מאז שהתגלה לראשונה. הוא מגיע מפולי הקקאו שגילו למעלה מ-4000 שנה. תרבויות עתיקות סגדו לשעועית השחורה הקסומה הזו וחשבו שזו מתנה מהשמים. תרבויות מוקדמות אלה הכינו משקה עשיר ועבה מפולי הקקאו. כמה תרבויות מוקדמות אפילו השתמשו בפולי הקקאו כאמצעי מטבע. היו הרבה דברים שהשעועית הזו יכלה לקנות. ארבע שעועית יכלו לקנות לך ארוחת ערב.

פולי הקקאו הנצרכים לבדו מרירים ולמעשה נדחקו הצידה על ידי הכובשים הספרדים הראשונים. לא היה להם מושג מה הם גילו והחזירו איתם לארצותיהם.

הספרדים הביאו איתם שיטה להכנת המשקה המר הזה. זה לא היה כל כך פופולרי עד שהמגלה הספרדי הידוע קורטז החליט לערבב את המשקה המר עם סוכר. לאחר מכן זה הפך לסנסציה ורק בני מלוכה הורשו לשתות את המשקה הנפלא הזה. הם כללו תבלינים אחרים אגוז מוסקט ווניל. הם הצליחו להסתיר את המשקה הזה מהעולם במשך למעלה מ-100 שנה! מנקודה זו ואילך הוא נסע במהירות סביב כדור הארץ. תרבויות שונות החלו לבשל אותו במספר דרכים, לשנות אותו ולשלב מרכיבים נוספים. זה התפתח בהדרגה לממתק מתוק טעים שאנחנו מכירים בזמנים המודרניים.

היום אפשר להיתקל בממתק הכהה והטעים הזה בכל העולם והוא זמין כמעט בכל מגוון שאפשר לחשוב עליו. תיתקלו בשוקולד בחלב, ביסקוויטים, קפה, סוכריות, דגנים, פירות מכוסים בשוקולד, גלידה ואפילו תוכלו לשתות יין שוקולד! ואפשר כמובן לקנות מתנות שוקולד!

לא תמצאו הצעה טובה יותר לאף חובב ממתקים מאשר קופסת שוקולדים. האם אתה מבין מה הפריט הנמכר ביותר ביום האהבה? שוקולדים! יותר אנשים מחליפים מתנות שוקולד ביום הזה מכל סוג אחר של מתנה. כולנו יודעים שהדרך ללבו של הגבר עוברת דרך הבטן שלו וכנראה שהדרך להגיע ללבה של האישה היא באמצעות מתנה של הפינוק המתוק המדהים הזה!

זה גם מהווה מתנה פנטסטית גם באירועים מיוחדים אחרים. בחג הפסחא כמה מיליוני צעירים יסתכלו בהתרגשות לראות אם ביקר אותם ארנב הפסחא. מי יודע כמה ביצי פלסטיק יסתתרו עם המתנה הכי נחשקת הזו בפנים. בתקופת חג המולד ידוע שגבר לבן זקן תוחב גרבי חג המולד עד אפס מקום עם הפינוק המתוק הכהה הזה.


Source by Tom Peter Adams

About admin

Check Also

מה בשוקולד הופך אותו לאפרודיזיאק?

ככל הידוע לנו, האירופאי הראשון שהוגש עם משקה שוקו חם היה החוקר הספרדי, הרננדו קורטז …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.