קצת היסטוריית זיכיונות מעניינת של מקדונלדס

הזיכיון הראשון של מקדונלד'ס ניתן לנתן פוקס ב-1953 ונפתח בפיניקס אריזונה. זה היה שלוש עשרה שנים לאחר שהאחים מקדונלד פתחו את מסעדת מקדונלד'ס הראשונה שלהם. דיק ומאק התחילו את מורשת מקדונלד'ס שלהם עם מסעדה בסן ברנרדינו קליפורניה בשנת 1940 עם תפריט הכולל 25 פריטים.

המסעדה שלהם הייתה מקום בילוי עבור רבים מבני הנוער המקומיים והתפריט שלהם היה בעיקר פריטי ברביקיו. שמונה שנים לאחר מכן, הם סגרו את המסעדה שלהם למספר חודשים כשהם שיפצו והפכו למסעדה שהגישה בעיקר המבורגרים, שהיה הפריט הנמכר ביותר שלהם. הם התגאו בכך שהם היו מהירים בהבאת האוכל שלהם ללקוחות ויצרו סוג של הכנת מזון בפס ייצור. הם צמצמו את התפריט שלהם לשלושה פריטים בלבד: המבורגרים, צ'יפס, מילקשייק, ומצאו הצלחה מיידית בשינויים. המסעדות השלישית והרביעית של מקדונלד'ס נפתחו בשנת 1954 בסגינאו מישיגן ובדאוני קליפורניה. המיקום בשדרות לייקווד בדאוני הוא המסעדה הוותיקה ביותר של מקדונלד'ס שעדיין פועלת

ב-1963, עשר שנים בלבד לאחר יצירת הזיכיון הראשון, מקדונלד'ס פתחה את המסעדה ה-500 שלה שנפתחה בטולדו אוהיו. זו הייתה גם השנה שבה מקדונלד'ס חגגה את מכירת ההמבורגר המיליארד שלהם.

ב-1967 חצתה מקדונלד'ס את הגבול הקנדי כאשר המסעדה הראשונה שלה מחוץ לארצות הברית נפתחה בריצ'מונד קולומביה הבריטית. שנה לאחר מכן ב-1968 נפתחה מסעדת מקדונלד'ס ה-1000 והביג מק ופאי תפוחים חמים הוכנסו לתפריט. עוגות התפוחים טוגנו עד שעוגת התפוחים האפויה החליפה את הגרסה המטוגנת ברוב המקומות ב-1992.

המדינה השלישית שיש לה זיכיון של מקדונלד'ס הייתה קוסטה ריקה שבה נפתחה מסעדה ב-1970 וב-1971 נפתחו זיכיונות ביפן, הולנד, גרמניה ואוסטרליה.

עד 1972, היו 2200 זיכיונות של מקדונלדס בפעילות ברחבי העולם. בשנה שלאחר מכן הוצג העולם עם ה- Quarter Pounder והביצה מקמאפין.

1974 הייתה שנה טובה עבור מקדונלד'ס עם המסעדה ה-3000 שלה שנפתחה וחשוב מכך בית רונלד מקדונלד הראשון פתח את שעריו.

בשנת 1975 נפתח ה-Drive through הראשון בסיירה ויסטה אריזונה כדי להכיל חיילים מבסיס סמוך שלא הורשו ללבוש את מדי שמלת הקרב שלהם מחוץ לבסיס אלא ברכב.

הארוחה השמחה זכתה להצלחה עצומה כבר מהכנסתה בארצות הברית ב-1978.

בשנת 1980 נפתחה מסעדת מקדונלד'ס 6000 עם מיקום במינכן גרמניה.

בית רונלד מקדונלד הראשון מחוץ לארצות הברית נפתח שנה לאחר מכן בטורונטו קנדה.

1984 הייתה השנה שבה מקדונלד'ס הפכה לנותנת החסות הגדולה ביותר של אולימפיאדת הקיץ של 1984 ומאז היא נשארה נותנת החסות הראשית של המשחקים האולימפיים. זו הייתה גם השנה שבה מקדונלד'ס הגישה את ההמבורגר ה-50 מיליארד שלה, שבושל על ידי אותו אדם שבישל את ההמבורגר הראשון שלהם, דיק מקדונלד.

ב-1988, מקדונלד'ס פתחה את המסעדה הראשונה שלה במדינה קומוניסטית עם פתיחת זיכיון בבלגרד יוגוסלביה, הידועה כיום בשם סרביה. שנתיים לאחר מכן נפתחה הזיכיון הראשון של מקדונלד'ס בסובייטי

בשנת 1995, זיכיון של מקדונלדס נפתח בדרום אפריקה ועוזר למדינה לחגוג את סוף האפרטהייד.

מק מקדונלד נפטר בשנת 1971 מסרטן בעוד אחיו ריצ'רד (דיק) מקדונלד חי עד 1998, אז נפטר בגיל 89. שני האחים הללו לא חלמו כאשר הקימו מסעדה לפני כל כך הרבה שנים שרשת המסעדות שלהם תהפוך ל- נקודת ציון בינלאומית עבור מיליארדי אנשים והפכה לחלק מההיסטוריה לדורותיה. הם דוגמה אמיתית להצלחה ולמה שאתה יכול לעשות עם חלום וקצת התמדה.


Source by Rita Lambros-Segur

About admin

Check Also

עצור רמאי – למד את הדבר היחיד שיכול למנוע מהם להתקרר (זה קל כמו פאי)

כדי לעצור רמאי אתה חייב להיות קשוח. תפסיק את התהייה והניחוש השני בעצמך. אתה לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.