קיצור, חמאה או מרגרינה – מה הכי מתאים לאפיית עוגיות?

יש כל כך הרבה מחלוקת לגבי מה הכי טוב להשתמש לאפיית עוגיות. אתה עלול למצוא את עצמך מגרד בראשך מנסה להבין את הדילמה הזו. באיזה מהם בריא יותר להשתמש מהשני? עם קצת מחקר נוכל לפתור את הדילמה הזו.

ראשית, מה זה קיצור? זהו שומן מוצק למחצה ומתייחס לשמן צמחי מוקשה. יש כל כך הרבה מחלוקת לגבי מה הכי טוב להשתמש לאפיית עוגיות. אתה עלול למצוא את עצמך מגרד בראשך מנסה להבין את הדילמה הזו. הידרוגנציה היא תהליך של בעבוע מימן דרך שמן צמחי, שינוי המבנה הכימי שלו. תהליך זה הופך את הנוזל למוצק בטמפרטורת החדר ומטה. קיצור הוא 100% שומן. חמאה ומרגרינה מכילים 80% שומן. הידרוגנציה מייצרת שומני טראנס, שהם השומנים הלא בריאים הידועים כגורמים למחלות לב. היתרון של קיצור על פני חמאה או מרגרינה הוא נקודת העשן שלו (טמפרטורה גבוהה יותר לפני השריפה). יתרון נוסף הוא שיש לו טמפרטורת התכה גבוהה יותר. במהלך תהליך האפייה של העוגיות הוא עוזר לבצק להחזיק את צורתו זמן רב יותר. זה מאפשר לקמח ולביצים להתייצב, ומונע מהבצק להתפשט יותר מדי. ישנם כמה מוצרי קיצור חדשים בשוק שאינם מכילים שומני טראנס או מעט מאוד.

שנית, מהי מרגרינה? מרגרינה שוב עשויה משמנים צמחיים ואינה מכילה כולסטרול. מרגרינה עשירה בשומנים טובים (רב בלתי רווי וחד בלתי רווי), אך מכילה כמה שומנים רוויים. מרגרינה מסויימת גרועה יותר מאחרות. הידרוגנציה מגבשת את המרגרינה. ככל שהמרגרינה קשה יותר כך היא מכילה יותר שומני טראנס. שומן טראנס מעלה את רמות הכולסטרול הרע ומוריד את רמות הכולסטרול הטוב, מה שהופך אותו לגרוע יותר משומן רווי. מרגרינה באמבטיה נמוכה יותר בשומני טראנס ממרגרינה מקל.

שלישית, כולנו יודעים שחמאה נוצרת משומן שמנת חלב פרה. כיוון שכך, זהו שומן מן החי, שעמוס בשומן רווי וכולסטרול. חמאה ומרגרינה שוות בקלוריות ובשומן. כל אחד מכיל כ-35 קלוריות ו-4 גרם שומן לכל כפית. מאמינים שחמאה מכילה עקבות של הורמונים ונוגדנים המוזנים לפרות החולבות. בצד החיובי חמאה מכילה ויטמינים מסיסים בשומן A, D, E ו-K.

בסדר, עכשיו כשאתם מבולבלים עכשיו יותר מתמיד בואו נשווה. מרגרינה עדיפה על חמאה כשזה מגיע ללב שלנו, אבל נופלת במחלקת הטעמים. חמאה מוסיפה גם מרקם קרמי. קיצור עוזר למנוע מהעוגיות שלך להתרוקן או להתפשט, אבל שוב זה לא משפר את הטעם. למעשה לקיצור אין טעם. אם אתם חובבי עוגיות אווריריות השתמשו בחצי קיצור וחציו בחמאה. מקבלים את העוגייה המוגבהת עם טעם החמאה.

לבסוף, במה כדאי להשתמש, חמאה מלוחה או חמאה לא מלוחה. מלח בחמאה משמש כחומר משמר, כך שהחמאה לא תתעפש כשהיא נשארת בחוץ בטמפרטורת החדר. הצד השלילי הוא שאתה מוסיף מלח נוסף למתכון שלך. הבעיה עם הפחתת מלח במתכון במקום חמאה מלוחה היא של מותגים שונים של חמאה יש תכולת מלח שונה. כלל האצבע הוא כשמשתמשים בחמאה מלוחה צמצמו את המלח המוסף ½ כפית לכל כוס חמאה מלוחה. האופה הטהרני תמיד ישתמש בחמאה ללא מלח. כך הם יכולים להיות בשליטה על המלח שמתווסף למתכון. מאמינים שגם מלח בחמאה מוסיף טעם, משתלט על טעם החמאה המתוקה ומסווה את ריח החמאה.

כשזה מגיע בדיוק להחלטות בין קיצור, מרגרינה, חמאה מלוחה או חמאה לא מלוחה היא העדפה אישית. אבל לפחות עם מידע נוכל לקבל החלטה מושכלת. הדרך הטובה ביותר להחליט מה הכי טוב בשבילך היא ניסוי. נסה דרכים שונות לאפות עוגיות וליהנות. כמו שאומרים, "המסע הוא החלק הכי טוב בטיול".


Source by Frank Carter

About admin

Check Also

Crazy Christmas Party Themes

What theme you have decided for your Christmas party matter a lot as it decides …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.