ציוד קייטרינג לשמירה על חום האוכל

אנחנו נכנסים לעונה שבה אפשר להרגיש את הקור באוויר. למסעדות זה אומר שהאוויר הקריר משפיע על הלקוחות שבאים לבקר. לאוויר הקריר יש השפעה על המסעדה שלך בצורה הברורה על ידי הפיכת החדר כולו לקר יותר ובצורה לא ברורה על ידי קירור מנות האוכל הרבה יותר מהר. ארוחות שמוכנות מאבדות את החום שלהן די מהר בגלל האוויר הקריר יותר, כך שעד שהיא מגיעה ללקוח שלך היא כבר הייתה מאבדת חלק מהחום. לכן, הגיע הזמן לשקול ציוד הסעדה שנועד לשמור על חום מזון.

Bain Marines הם אידיאליים עבור ערכות מזנון שבו האורחים רשאים לבשל את האוכל בעצמם. הם יעילים למדי מכיוון שהם יכולים לשמור על חום מזון במשך תקופה ארוכה עד שהוא מוכן. אין כמו ארוחה חמה כדי לשמור על חום הגוף.

ארונות חימום מזון הם יחידות ניידות שיכולות להכיל עד 22 מגשים. המאווררים הכפולים מסובבים את האוויר החם ברחבי הארון והוא מבודד כפול כדי לשמור על חום מזון גם לאחר כיבויו.

ארונות תצוגה מחוממים הם מושלמים עבור מאפיות או בתי קפה שבהם אתה צריך להציג פשטידות או מאפים כדי לפתות את הלקוח. בזמן התצוגה, הפשטידות והמאפים נשארים חמימים ומוכנים להגשה.

ברים חמים לאוכל דומים לארונות תצוגה מחוממים בכך שהם מציגים את התכולה בצורה מפתה. ההבדל, עם זאת, הוא שברים של אוכל חם מכילים מגשים שניתן למלא בירקות מבושלים או בשרים מוכנים להגשה.

מחממי צלחות מבטיחים חימום של צלחות קרות על מנת לשמור על חום האוכל המצופה לאורך זמן. כאשר האוכל מונח על הצלחת, הצלחת המחוממת תשמש כבסיס מחמם.

מחממי כוסות הם גם דרך אידיאלית לשמור על חימום משקאות. כשמוזגים קפה לכוס קרה הקפה יתקרר הרבה יותר מהר. כוס חמה תשמור על חימום התכולה למשך זמן רב יותר בזמן שאתה נהנה מהמשקה.

כדים הם אידיאליים עבור קייטרינג שדורשים מים רותחים כל הזמן בהישג יד להגשת תה או קפה. המים מורתחים במרווחי זמן קבועים כדי לשמור על טמפרטורה עקבית.

בחודשים הקרירים יותר כדאי לקחת בחשבון ציוד קייטרינג שישמור על חום האוכל. זה ישאיר את הלקוחות שלך מפנקים ומרוצים.


Source by Stana Peete

About admin

Check Also

עצור רמאי – למד את הדבר היחיד שיכול למנוע מהם להתקרר (זה קל כמו פאי)

כדי לעצור רמאי אתה חייב להיות קשוח. תפסיק את התהייה והניחוש השני בעצמך. אתה לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.