עובדות מעניינות על מאמול

יש הרבה גרסאות שונות של Maamoul שאפשר לקנות או לאפות. העוגיות הים תיכוניות הללו מפורסמות במדינות רבות ואהובות על אנשים מכל הגילאים. הם מגיעים במילויים ובצורות שונות. כל הגרסאות קרובות מאוד זו לזו במובן זה שכולן עשויות מאותם מרכיבים ומאותו בצק, אך הן נבדלות בעיקר בצורתן ובמילוי שלהן.

מעמול הן עוגיות אותנטיות המיוצרות במדינות ערביות רבות וכן במדינות מחוץ לעולם הערבי. ברוב המקומות הן העוגיות המפורסמות ביותר מבין כל קבוצות הגיל. הם מוצעים בכל יום ובכל שעה, אבל בעיקר כקינוחים או כשמישהו חושק בפינוק סוכר. יש להם ביקוש גבוה במיוחד בתקופות מיוחדות כמו עיד ורמדאן. הן הרבה יותר בריאות מעוגיות רגילות כי הן מכילות הרבה אגוזים או תמרים. זו אחת הסיבות העיקריות לכך שהם זכו לפופולריות רבה. פעמים רבות, הם נמכרים בעטיפה מיוחדת כך שהם מחזיקים מעמד לאורך זמן. אם צריך לשמור אותם לאורך זמן אפשר גם לשמור אותם בקירור.

הסוג המסורתי עשוי מסולת וממולא באגוזים או תמרים שונים. חלק מהאגוזיים הפופולריים ביותר למילוי הם פיסטוקים ואגוזי מלך. רוב האנשים יוצרים מהם צורה של כיפות או כדורים, אך ניתן לעצב אותם בכל דרך שתרצו. פעמים רבות כל גרסה מעוצבת בצורה שונה על מנת להבדיל אותה מהשאר. יתר על כן, הפיסטוקים והגרסה המלאה באגוזי מלך מכוסים לרוב באבקת סוכר. זהו קינוח ישן מאוד שהפך לחובה בהזדמנויות רבות. במהלך עיד וחג המולד, אנשים קונים אותו כדי להציע אותו למבקרים או אופים אותו בבית. זה לא כל כך קשה להכנה, כל כך הרבה למדו איך לעשות את זה. אנשים אוהבים את זה כי הם מחשיבים את זה מאוד בריא שכן הוא מכיל הרבה אגוזים או תמרים בעלי ערך תזונתי גבוה.

עוגייה נוספת שקרובה מאוד למעמול אבל יש לה מורכבויות משלה היא קאראביג'. הוא עשוי באותה צורה ומאותם מרכיבים ויש לו גם צורה דומה, אבל ממלאים אותו בפיסטוקים בלבד, מכינים אותו בגודל ביס קטן, ומוגש תמיד עם קרם טבילה מיוחד בשם נטף. למרות שרוב האנשים מכירים את הצורה המקורית, לא כולם טעמו את קאראביג'. זה לא כל כך פופולרי ומתפשט. קאראביג' לובשת צורה אורכית, אך היא בדרך כלל אינה מכוסה באבקת סוכר כמו המעמול במילוי הפיסטוקים. מכיוון שהוא דורש טבילה, הוא מוצע בדרך כלל במקומות ישיבה, למרות שזו אינה חובה.

העוגיות הללו הן חלק ממה שנקרא ממתקים ערביים. הממתקים האלה מכילים הרבה יותר מעוגיות. הם מכילים גם מאפים ועוגות וכן קינוחי גבינה. אחת הקטגוריות הפופולריות ביותר היא זו העשויה ממאפי פילו. הסוגים השונים נקראים ביחד בקלאווה מגוונת. הם פופולריים מאוד ברוב המדינות ונצרכים כקינוחים. כמו מעמול, גם הם מכילים הרבה אגוזים אבל הם עשויים מסוג אחר לגמרי של בצק ויש להם מעט מרכיבים שונים. בעוד שהראשון עשוי מבצק קמח וממולא באגוזים, השני עשוי מבצק סולת וניתן למלא אותו בתמרים מלבד מילוי האגוזים הפופולרי. עם זאת, שניהם מוגשים באירועים דומים, ולעתים קרובות מוצעים יחד. בהזדמנויות רבות, שניהם מוגשים על אותו שולחן קינוחים. אפשר לעשות מהם סידורים גדולים. כולם נמצאים באותן חנויות ונמכרים יחד.

מעמול הייתה סוג העוגיות הנחשק ביותר בעולם הערבי ואנשים רבים למדו כיצד לאפות אותה בבית. זהו קינוח חובה בזמנים מיוחדים כמו עיד וחג המולד.


Source by Jaber Halok

About admin

Check Also

Crazy Christmas Party Themes

What theme you have decided for your Christmas party matter a lot as it decides …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.