סיווג קינוחים פופולרי

קינוחים חמים

כאשר נחשפתם ליום חורף קשה, קינוחים חמים הם מזון הנוחות האולטימטיבי. זוהי גם האלטרנטיבה ההגיונית לאלה שלא ממש יכולים להתמודד עם הזנים הקרים יותר של פינוקים מתוקים. הניחוח של הקינוחים החמים קורא לך מהמאפיות והבתים ומטיל כישוף שקשה להתנער ממנו. ניסיונם של שפים אחדים גילה כי גברים מפגינים חלקיות בולטת לצורכי אנטרמטס. יפים ככל שיהיו לחושים, במיטבם המושלמים, קינוחים חמים הם מלאכת אהבה וכל שף קונדיטור יגיד לכם שהכנת קינוחים חמים היא אומנות עדינה.

חשבנו שרק נזכיר שגם אניני טעם ממליצים שקינוחים רבים שבדרך כלל נאכלים קרים, באמת צריכים להיות מוגשים טריים וחמים, אפילו לחמם מחדש!

קינוחים חמים פופולריים כוללים פאי תפוחים פריך, סופלה, פודינג, פנקייק, קרפים, ג'לביס וגולאב ג'אמון.

קינוחים קרים

שום דבר לא מדבר אל עייף הקיץ בצורה כה ברורה כמו הקלה קרירה. מאז תחילת ההיסטוריה הקולינרית, קינוחים קרים היו שמורים למיוחסים במיוחד בגלל שמנגנון קירור הקינוחים היה עתיר עבודה. באקלים חם, קרח יצטרך להיות מועבר מאזורים קרירים יותר שבהם הוא נמצא באופן טבעי. גילינו שהקיסרים המוגוליים היו שולחים סוסים לתת-טווח של הרי ההימלאיה כדי להחזיר קרח להכנת סורבה פירות. באירופה של המאה ה-17, כאשר בני המזל נטלו גלידה, הם היו חפרו חדרים תת-קרקעיים על הקרקע של האחוזות שלהם כדי לשמר קרח בחודשי הקיץ.

עוגות

אין ספק ששום יום הולדת לא נחשב שלם ללא עוגה וגם במדינות אסיה המסורת של הגשת עוגות בחתונות וימי נישואין מתחילה כמנהגה. נגזר מהעבודה הנורדית Kaka, קינוח האפייה הזה יכול לנוע בין בבקה דמוית לחם ספרטני ועד שער ארכיטקטוני מפואר עם תוספות משוכללות. למעשה, העוגות המחוספסות יותר של היום דומות מאוד לעוגות הראשונות שהוכנו מפירות יבשים ואגוזים. אבקת אפייה וקמח לבן השתמשו בעוגות רק לאחרונה במאה ה-19.

מאפים

המסורת של מאפים כמו פשטידות וטארטים חוזרת כברת דרך ביבשת אירופה, שם המונח פאי היה פופולרי למדי כבר בשנת 1362 לספירה. מאפים מלאי פירות מוצאים את האזכור ביצירותיו של המחזאי היווני אריסטופנס מהמאה ה-5 לפני הספירה. אומרים שצורת הפשטידות נוצרה למעשה מהצורך במיכלים לשמירה על תכולת המזון שבתוכם. כיום, מתקן אזורי פשטידות, טארטים ומאפים בעולם הקינוחים והמקרונים (ממתק על בסיס קוקוס) הם הדבר האחרון שקבע מקום בין המאפים.

גלידה – מלך הקינוחים הקפואים

בקלות מלך הקינוחים הקרים, מקורות הגלידה הולכים אחורה. זה כבר היה די פופולרי בערים ערביות גדולות בסביבות המאה ה-10, והערבים נחשבים הראשונים להשתמש בחלב וסוכר כמרכיבים עיקריים בהכנתו. אומרים שקובלאי חאן התענג על הגלידה שלו במידה שהכנתה הייתה סוד מלכותי. עם זאת, מרקו פולו, שהפך לחביב בחצרו, השתמש בטכניקה בביקורו בסין ונשא את הידע הזה בחזרה לאירופה בשובו.

פודינג

עצם הצליל של המילה פודינג מעורר תחושה של ביתיות. זה מחזיר אותנו לעולם הילדות שבו לידע שלנו בפודינג יש יסודות בדייסת הבוקר ומתרחב לדייסת הפולי-פולי והפיז הלוהטת של שירים לתינוקות. הצצה להיסטוריה של הפודינגים מגלה תמונה הרבה יותר גדולה. הפודינגים הראשונים היו ברובם על בסיס בשר וחלקם נמשכו עד ימינו – האגיס, הפודינג המלוח שנחשב למאכל הלאומי של סקוטלנד, מורכב מפסלים טחונים עם בצל וסוטה ופודינג יורקשייר מבושל עם שכבת בקר טִפטוּף. מסורות הפודינג של הודו עצמה כוללות Payasam הדרום הודי – פודינג אורז מתוק המוכן באופן מסורתי עם חלב קוקוס, ואת פודינג הלחם המוגולי הארומטי Shahi Tukra Asal.


Source by Jenniefer Raj

About admin

Check Also

עצור רמאי – למד את הדבר היחיד שיכול למנוע מהם להתקרר (זה קל כמו פאי)

כדי לעצור רמאי אתה חייב להיות קשוח. תפסיק את התהייה והניחוש השני בעצמך. אתה לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.