ניהול סוכרת: מדריך מזון בריא

על פי הערכות הפדרציה הבינלאומית לסוכרת, היו בהודו כ-65 מיליון אנשים עם סוכרת בשנת 2013. סוכרת היא המצב הבריאותי שבו רמות הסוכר בדם גבוהות מהרגיל. סוכר בדם ידוע גם בשם גלוקוז בדם; זהו מקור אנרגיה חיוני לגוף. אינסולין הוא הורמון המסייע לגוף לנצל את הגלוקוז. אם הגוף לא מייצר מספיק אינסולין או שהוא אינו מגיב לאינסולין, גלוקוז מצטבר בדם וכתוצאה מכך סוכרת. הגוף מייצר באופן טבעי סוכר בדם מהמזון שאנו אוכלים ואוגר בגוף. סוכרת יכולה להיות מנוהלת בהצלחה על ידי שילוב של תזונה מתוכננת היטב ותרופות. השתמש באתרי אינטרנט המספקים מסדי נתונים תזונתיים בחינם ותוויות מזון כדי לחפש מידע תזונתי של מזון. תזונה מאוזנת בריאה חיונית לטיפול בסוכרת. האוכל שאתה אוכל משפיע על רמת הסוכר בדם, משקל הגוף ובריאות הלב. שלוש קבוצות המזון העיקריות שתורמות קלוריות הן פחמימות, חלבון ושומן.

מבין קבוצות המזון, לפחמימות יש את ההשפעה המרבית על רמות הסוכר בדם. לאחר הארוחות, העלייה ברמת הסוכר בדם נקבעת לפי כמות הפחמימות במזון. נתוני תזונה עוזרים לך לזהות את המזונות המכילים פחמימות ולשלוט בגודל המנות. דוגמאות למזונות עשירים בפחמימות הם אורז, לחם, רוטי, נאן, דגנים, פסטה, דגנים, ירקות עמילניים (תפוחי אדמה), שעועית יבשה, עדשים, חלב, יוגורט, פירות, מיצים, משקאות מוגזים וקינוחים. חלבון הוא חלק חיוני מהתזונה שלך אבל הוא תורם קלוריות. צריכה מופרזת עלולה לגרום לעלייה במשקל ולצריכת שומן מוגברת. בשר רזה, מוצרי חלב דלי שומן או ללא שומן וחלבונים על בסיס צמחי הם בחירה טובה. מזונות בעלי תכולת שומן גבוהה הם גם עתירי קלוריות; מה שיכול להוביל לעלייה במשקל. מזעור שומנים רוויים וטרנס יכולה להפחית את הסיכון למחלות לב ולתמוך בשליטה משופרת במשקל. מאגרי מידע מקוונים מהימנים לתזונה מספקים גם את תכולת השומן במזונות.

ירידה במשקל יכולה גם לסייע בהורדת רמות הסוכר בדם. פעילות גופנית סדירה ושליטה בקלוריות יכולה לעזור בירידה במשקל. השתמש במוני קלוריות בחינם כדי לתכנן את הארוחות שלך. אפליקציות נוחות לספירת קלוריות בטלפונים ניידים עוזרות לך לשמור על המסלול כשאתה אוכל בחוץ. עבוד עם דיאטנית כדי ליצור תוכניות ארוחות מותאמות אישית שמתאימות למינון וללוח הזמנים של האינסולין או התרופות שלך. דיאטנית שמבינה בתזונה אתנית יכולה לעבוד איתך כדי להגדיר תוכניות ארוחות יעילות.


Source by Seetha N

About admin

Check Also

האם זה יהיה בריא להפחית את צריכת המזון כדי לרדת במשקל?

בזמן שאתם מתכוננים לרדת במשקל, הדבר הראשון שסביר מאוד שעולה לכם בראש הוא להפחית את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.