ממול – עוגיות מזרח תיכוניות

מאמר זה מנסה לספק תיאור של הסוגים והזנים הרבים של ממול הזמינים במזרח התיכון. נעשה הבדל בין ה"ממול" שהיא עוגיה במילוי אגוזים מעוגלת לבין ה-"Mamoul Mad" שהיא עוגייה שטוחה במילוי אגוזים, ולאחר מכן תיאור של הזנים מכל סוג אם מסופק.

העוגיות המזרח תיכוניות הללו הן מהקינוחים הפופולריים ביותר באזור. הם נחשבים לקינוחים מסורתיים מאוד והם מתוארכים לכמה מאות שנים אחורה.

Mamoul, מבוטא בשם [ma'mul], ובדרך כלל כתובה בצורות שונות כמו במעמול ובמאמול היא עוגיה מזרח תיכונית מסורתית במילוי אגוזים ונצרכת לאורך כל השנה אך במיוחד באירועים וחגים מיוחדים. בגלל ערכו התזונתי בשל ריבוי האגוזים, הוא מוצע לרוב לילדים כתחליף לעוגיות מצופות הסוכר הנחשבות לבעלי ערך תזונתי נמוך בהרבה.

ממול ובקלאווה בדרך כלל הולכים יד ביד, שכן שניהם נחשבים לממתקים ערביים מסורתיים ונצרכים כמעט באותן הזדמנויות. עם זאת, בעוד שבקלאווה עשויה משכבות עדינות של בצק מאפה, הראשונה היא עוגיית בצק סולת. למרות ששניהם שייכים לקטגוריות שונות של ממתקים ערבית ומזרח תיכונית, הם נמכרים לרוב באותן חנויות ומאפיות. יתרה מכך, אנשים הנוטים לאהוב את הטעם של הראשונים נהנים גם מזה של האחרונים.

בין שני הסוגים, מאמול וממול-מאד, הראשון הוא המוכר ביותר. זוהי הגרסה המקורית והמסורתית יותר, ורוב האנשים רגילים אליה הרבה יותר. רוב האנשים במדינות ערביות מכירים את הראשון, אבל האחרון פופולרי רק במדינות מסוימות. הוא הפופולרי ביותר בלבנון.

הגרסה המקורית היא עוגיית סולת מעוגלת ועדינה במילוי פיסטוקים, אגוזי מלך או תמרים. הגרסאות במילוי הפיסטוקים והאגוזי מלך מעוטרים גם באבקת סוכר. זוהי עוגייה מסורתית שראשיתה מאות שנים והפכה פופולרית במדינות רבות ברחבי העולם. אנשים מקדמים בברכה את זה כי מילוי האגוזים שלו הופך אותו לתחליף בריא לעוגיות סוכר ושוקולד אשר נחשבות כלא בריאות על ידי רוב האנשים. העוגיה המזרח תיכונית הזו נראית מאוד אטרקטיבית מנקודת מבט בריאותית.

מצד שני, "מאמול מטורף", שהיא לבנונית ל"עוגייה משוטחת" מורכבת ממלית פיסטוקים, אגוזי מלך, תמרים או קרם סמוכים בין שכבות של בצק סולת פחוס. המילוי שלו בדרך כלל צפוף יותר מזה של הגרסה המקורית ובכך הופך אותו למתוק ועשיר יותר. אולם הקרום שלו עדין מאוד ונוטה להישבר בקלות.

על מנת להבדיל בין הזנים השונים, נהוג לעצב את העוגיות במילוי אגוזי מלך בצורת קונוס, תוך כדי שהעוגיות במילוי התמרים יהיו שטוחות יותר והעוגיות במילוי הפיסטוקים מוארכות יותר.

לממול יש חיי מדף קצרים יחסית, בהשוואה לבקלאווה, ולכן בדרך כלל כל נתח עטוף בנפרד על מנת לשמור על טריותו. זה בדרך כלל מגדיל את חיי המדף שלו בככמה חודשים על ידי הרחקת האוויר ממנו.


Source by Rami Bohsali

About admin

Check Also

Crazy Christmas Party Themes

What theme you have decided for your Christmas party matter a lot as it decides …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.