מה בשוקולד הופך אותו לאפרודיזיאק?

ככל הידוע לנו, האירופאי הראשון שהוגש עם משקה שוקו חם היה החוקר הספרדי, הרננדו קורטז (1485 – 1547). כשטעם לראשונה את המשקה החריף הזה, הוא היה בחצרו של הקיסר האצטקי, מונטזומה השני. המשקה הזה היה רחוק מהשוקו החם לשתייה בכל מקום שיש לנו היום. זה נעשה עם פולי קקאו טחונים, פלפל צ'ילי, וניל, קינמון ופלפל שחור. מכיוון שלא היה קנה סוכר באותה תקופה במרכז אמריקה, ייתכן שהוא הותיק, (אם היה), בדבש. קני סוכר לא הוכנסו ליבשת דרום אמריקה עד אמצע המאה ה-16.

ידוע כי למונטזומה היה תיאבון מיני מופלא, ומעריכים כי האצטקים האמינו שניתן לייחס זאת לפולי הקקאו ולמשקה. אומרים שהקיסר שתה גביעים רבים של שוקו חם, ובכך עורר את האמונה שמדובר באפרודיזיאק. הראיות לקשר בין שוקולד לביצועים מיניים משופרים הן אפוא אנקדוטליות בלבד.

אז, שם נובעת האמונה ששוקולד הוא אפרודיזיאק. אבל האם יש הוכחה מדעית לטענה זו?

מדענים אומרים שיש שני חומרים בשוקולד ובפולי הקקאו שעשויים להגביר את החשק המיני; אחד מהם הוא טריפטופן, מבשר לכימיקל סרוטונין להרגיש טוב. החומר השני הוא phenylethylamine, שהוא חומר ממריץ הדומה לאמפטמין. החומר האחרון, phenylethylamine, משתחרר למוח כאשר אנשים מתאהבים.

החומרים הללו נמצאים בשוקולד מכל הסוגים במינונים קטנים, ולכן לא סביר מאוד שלשוקולד יש איכויות אפרודיזיאק. בשוקולד מריר יש מעט יותר מהם מאשר בשוקולד חלב ולבן, כנראה. מדענים חקרו את הטענות, אך לא מצאו הוכחות לביסוסן.

עם זאת, עם זאת, רוב האנשים לא יכחישו שאכילת שוקולד, ולתת לו להימס בפה, היא תחושה מאוד מענגת. כשאנחנו מרגישים טוב, ונעים ונוחים, אנחנו כנראה פתוחים לאפשרויות של עוררות. אם אתה לא נוח וחם, כנראה שאתה לא במצב רוח לשום סוג של דאליאנס. חשבו על כל הסרטים שראיתם כשזוג שוכב מול מדורה על שטיח מעור כבש ומסיימים זה בחיבוק של זה.

שוקולד הוא לא אפרודיזיאק על פי מדענים, אבל מכיוון שהוא גורם לנו להרגיש טוב ונינוחים, יש כמה ראיות נסיבתיות המצביעות על כך, גם אם בטעות, ששוקולד הוא אפרודיזיאק.

אולי כולנו צריכים להתפנק עם עוד שוקולד ולראות מה קורה!


Source by Lynne Evans

About admin

Check Also

קשה לדמיין עולם ללא שוקולד!

שוקולד שינה את חייהם של מיליארדי אנשים מאז שהתגלה לראשונה. הוא מגיע מפולי הקקאו שגילו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.