מהי ההגדרה של תסיסה?

נראה כי היפוקרטס היה אדם שידע מה זה אומר להיות בריא. כאשר מתחילים לדון בתזונה כללית או מנסים לבסס נקודת מוצא של מסע חזרה לבריאות עיכול טובה יותר, אפשר בדרך כלל להסתכל אחורה למה שאמר אבי הרפואה ההוליסטית לפני מאות רבות של שנים.

אכילת מזונות מותססים (או עשירים בפרוביוטיקה) היא גישה נצחית ופתרון הרבה יותר טוב מאשר נקיטת הגישה הנוכחית של התעשייה הרפואית של הפקת גלולות ותוספי פרוביוטיקה. היפוקרטס האמין שאם יש לך בעיות עיכול, זה או גורם תורם או הגורם העיקרי של רוב המחלות הכרוניות והניווניות. ובסופו של דבר, קו ההגנה הראשון שלך מפני גורמים משבשים במעיים שלך יכול להימצא מתרחש באופן טבעי במזון או במים.

אז מה זה בעצם מזונות מותססים? התסיסה מתרחשת באמצעות תהליך של תסיסה לקטו שבה שמרים טבעיים ניזונים מהסוכרים והעמילנים שבמזונות היוצרים חומצת חלב. תהליך זה של פירוק הסוכרים למעשה משמר את המזון ומייצר אנזימים מועילים, ויטמינים מקבוצת B, חומצות שומן אומגה 3 וזנים שונים של פרוביוטיקה החשובים לבריאותנו הכללית.

התססה טבעית של מזונות הוכחה גם כשומרת על רכיבי תזונה במזון ומפרקת את המזון לצורה מעכלת יותר. זה, יחד עם שלל הפרוביוטיקה שנוצרה במהלך תהליך התסיסה יכול להסביר את הקשר בין צריכת מזון מותסס והפחתת בעיות עיכול.

במזונות מותססים מסורתיים יש חיידקי חומצת חלב מועילים, שהם האורגניזמים הידידותיים האחראים על תהליך התסיסה מלכתחילה. כשחושבים על חלב חמוץ, זה בגלל חיידק חומצת החלב הזה.

מהם היתרונות של שילוב מזון ומשקאות מותססים בתזונה שלך?

על פי כמה מחקרים, במנה אחת של ירקות מותססים יש פי 100 יותר חיידקים מועילים מבקבוק שלם של מוצר פרוביוטי בעל עוצמה גבוהה!

  1. הם נותנים מגוון ומורכבות גדולים יותר של חיידקים מועילים מאשר תוספי פרוביוטיקה.

  2. ירקות מתורבתים "מעכלים מראש" סוכרים ועמילנים, מה שעוזר לתמוך בתפקוד העיכול הכולל. זה נקרא להיות יותר ביולוגי זמין לגוף שלנו.

  3. תהליך התסיסה יוצר אלקליין בשל ריבוי הוויטמינים והמינרלים שלהם.

  4. חומצת החלב המופקת במהלך התסיסה עוזרת לך לעכל מזונות אחרים הנאכלים במקביל למאכלים מתורבתים, חשובה במיוחד לעיכול חלבונים ומזונות עמילניים.

  5. אם יש לך התמכרות לסוכר או שאתה רוצה להפסיק את התשוקה לסוכר, אנשים רבים מדווחים שאכילת ירקות מתורבתים על בסיס קבוע יכולה לעזור לך להחזיר את השליטה על התשוקה הזו.

אז מהי הדרך הטובה ביותר להתחיל לשלב יותר מזונות מותססים בתזונה שלך? האם יש תהליך שלב אחר שלב? לכל אדם יש איזון חיידקי שונה בגופו ולכן אין כלל קשיח ומהיר. עם זאת, אני יכול לתת כמה רעיונות והצעות איך להתחיל.

  • כאשר אתה מתחיל להוסיף מזון מותסס מסורתי לארוחות שלך, המפתח הוא לאכול חלק קטן מהם על בסיס קבוע. עדיף פעם או פעמיים ביום עם הארוחות.

  • אם אתה רוצה לקבל את התמורה לבריאות שלך ממזונות פרוביוטיים, שים לב שיש הבדלים עצומים בין מזונות מותססים בריאים לבין אלה שאתה רואה בדרך כלל במכולת. כדוגמה, כרוב כבוש (כרוב במי מלח) שנקנה בחנות הוא למעשה חסר ערך מבחינה תזונתית מכיוון שהוא עבר פיסטור שהורג כל תרבויות חיות במזון. כמו כן גבינות וחלב מפוסטרים כך שיש להם מעט תרבויות חיות אם בכלל.

  • התחל משטר של אכילת מזונות מותססים. תסיסה (או יצירת סביבה אנאירובית) מתרחשת לרוב בסביבות דלת חמצן כמו המעיים שלנו ואינן נמצאות בתוספי מזון. דוגמאות למזונות מותססים שתוכלו למצוא הם זיתים יווניים שאינם מטופלים בשבן או לכו לשווקים המקומיים באסיה וחפשו מאכלים מסורתיים או תרבותיים כמו נאטו, מיסו וקימצ'י. כטיפ, באופן כללי, ככל שהטעם חזק יותר (למעט ג'לפנו ופלפל חריף), כך גדל הסיכוי שלמזון עדיין יש חיידקי לקט פעילים ומועילים.

  • הגדל את התוכן הפרה-ביוטי בתזונה שלך על ידי אכילת יותר סיבים מסיסים ועמילן עמיד. אלו המזונות שפלורת המעיים שלך משגשגת עליהם, סוג הסיבים שאתה באמת רוצה, לא מהסוג הבלתי מסיס פיזי שוחק שתמצא משווק בקופסאות דגני בוקר אבל עושה מעט מאוד מלבד הגדלת נפח הצואה שלך.

השורה התחתונה היא שאתה רק צריך לצאת לשם ולנסות מגוון רחב של ירקות ופירות אורגניים מותססים – האפשרויות הן אינסופיות וככל שיותר ויותר צרכנים הופכים מודעים לתחנות הכוח הללו שיכולות להיות חלק מרעיונות לארוחת ערב בריאה או דיאטה בריאה.


Source by Jared Toay

About admin

Check Also

רעיונות למתכון לעוגת יום הולדת יכולים להביא שמחה לכולם

רעיונות למתכונים לעוגת יום הולדת עשויים להיות ידועים בשימוש בערוצים שונים כמו אלה שיגיעו ממספר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.