כמה זמן לוקח עד שהעוגיות לא אופות?

הכנתי מנה של עוגיות שיבולת שועל ללא אפייה שוקולד והן לא התייצבו. בסופו של דבר היו לי גושים של בלגן דביק.

זה נשמע מוכר?

למרות שרוב המתכונים של עוגיות ללא אפייה הם קלים למדי, חשוב לעקוב אחר המתכון, במיוחד עבור כמויות המרכיבים וזמן הבישול. כאשר במתכון כתוב 'רתיחה' זה אומר שלתערובת יהיו בועות מתגלגלות למשך הזמן המומלץ. בגלל שאנחנו כל כך רגילים להביא אוכל לרתיחה ואז להרתיח אותו, הרבה עוגיות לא אופות נכשלות אם מעבירים את האש לרתיחה לפני שהוא רתח מספיק זמן.

סיבה נוספת לכישלון של מתכונים ללא אפייה מתרחשת כאשר מרכיבים נותרים בחוץ אך מרכיבים אחרים אינם מוגברים. הכל עניין של נפח. לדוגמה, אם מתכון דורש 8 אונקיות חלב, אבל יש לך רק 4, התערובת שלך תהיה יבשה להתייצבות ועלולה להיות בלגן מפורר. את 4 אונקיות הנוזל החסרות יש להשלים עם נוזל אחר, כגון מים או מיץ.

זה בהחלט מקובל להפחית, או, להימנע, ממרכיבים שאתה לא אוהב, אבל אלא אם כן תקצץ את אותן פרופורציות עם המרכיבים האחרים, אתה עלול להיתקל בבעיות. לכן, אם אתם רוצים להפחית את כמות שיבולת השועל ב-1/2 כוס, נסו להמציא את הנפח עם 1/2 כוס דגנים והעוגיות שלכם ייצאו בסדר גמור.

לא לתת לקובצי Cookie שלך ​​להגדיר את הזמן המומלץ יכול גם להוביל לכישלון. למרות שהכנתם אצווה נהדרת של עוגיות, אם לא יהיה להן מספיק זמן להתייצב, הן יתפרקו. עוגיות מסוימות יכולות להיות מוכנות לאכילה תוך 30 דקות בלבד, בעוד שאחרות דורשות שעה או שעתיים לפני שהן מוכנות לאכילה. קשה להשאיר עוגיות לשבת כשהן נראות מספיק טובות לאכילה, עם זאת, זה ההבדל בין אכילת עוגייה מושלמת לבין חופן של בוז או פירורים.


Source by Ruth Lena Harding

About admin

Check Also

Crazy Christmas Party Themes

What theme you have decided for your Christmas party matter a lot as it decides …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.