כיצד לייבש ולאחסן סמבוק

Elder (או Sambucus Nigra) מזוהה זמן רב עם הקיץ באיים הבריטיים, וככזה הוא נראה באופן קבוע גדל בבריטניה, יחד עם מקומות רחוקים יותר כולל אירופה וצפון אמריקה. ל-Elder יש היסטוריה ארוכה של שימוש במגוון מתכונים תוצרת בית, תרופות ומוצרי קוסמטיקה, כאשר Elderberries מייצר יין מעולה. הם יכולים לשמש גם בפשטידות, עוגות וריבות, יחד עם תרופות להצטננות ושפעת. אז איך אתה יכול להפיק את המרב מהשפע החינמי הזה?

אם מכינים יין סמבוק, סמבוק טרי הם באמת הדרך היחידה ללכת. כדאי להשתמש בהם בהקדם האפשרי, לאחסן במקום קריר וחשוך עד לשימוש. אם אתם מתכננים להשתמש בהם עבור פשטידות ותענוגות טעימים אחרים, או אפילו לאחסון כללי לשימוש מאוחר יותר, תרצו לייבש את פירות היער. לא משנה איך אתה מתכוון להשתמש בהם, כדאי לזכור שאתה צריך להסיר את כל הגבעולים לפני השימוש, אחרת הם יכולים להכתים את המוצר המוגמר בטעם מר.

כאשר אוספים את הסמבוק, תרצו לחתוך אותם בגבעול הראשי, במקום לנסות לקרוע או לצבוט אותו. כמו בפרחי סמבוק, עדיף לקטוף את הגרגרים כשהם יבשים, לכן הימנעו מלקטוף אחרי גשם או דבר ראשון בבוקר כשהם מכוסים בטל. זכור לקחת רק את מה שתשתמש, לקחת יותר מדי ולזרוק אותם זה רק חילול הקודש.

ניתן לייבש סמבוק בכמה דרכים – עם זמן וסבלנות או במהירות בתנור.

דרך הזמן והסבלנות כוללת תלייתם ליד הגבעולים לייבוש אוויר לתקופה של עשרה ימים. הקפידו לכסות בשקית נייר, עם חורי אוויר מחוררים בתוכה – זה יתפוס כל מה שעלול ליפול בתהליך הייבוש. אתה יכול להחזיק את התיק במקומו עם רצועה אלסטית.

דרך הרבה יותר מהירה לייבוש סמבוק היא להסיר את כל הגבעולים ולפזר אותם על מגשים לבישול בתנור חם. תצטרך לחמם את התנור ל-50oC (או פחות) ולהשאיר אותם שם למשך 7-14 דקות. שימו לב לא לבשל אותם יתר על המידה – אתם רוצים שידמו לצימוקים. לאחר מכן אתה צריך להוציא אותם מהתנור ולהשאיר עד להתקררות מלאה.


Source by Sarah PJ White

About admin

Check Also

עצור רמאי – למד את הדבר היחיד שיכול למנוע מהם להתקרר (זה קל כמו פאי)

כדי לעצור רמאי אתה חייב להיות קשוח. תפסיק את התהייה והניחוש השני בעצמך. אתה לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.