התמכרות לפורנוגרפיה – כיצד Boo Boo Mama ועוגיות המוח תורמים להתנהגויות ממכרות

כתבתי בעבר על Boo Boo Mama ועל המתאם להתמכרות למין. Boo Boo Mama היא הפנטזיה הפורנוגרפית ששוכנת באינטרנט – תמיד במרחק קליק, תמיד אמין, תמיד שמח "לראות" אותך. תמיד הכל אוהב, ובכל זאת כל כך רעיל. פנטזיה פורנוגרפית או Boo Boo Mama, איך שלא תבחרו לקרוא לזה, הופכת לרעילה עם הזמן מכיוון שאתם עלולים להימשך לחזור גם כשיש השלכות כואבות. מחשבות כפייתיות ואובססיביות עלולות להוביל לשקרים, סודות ולסיום מערכות יחסים. הפנטזיה של פורנוגרפיה מגיעה לשיא של כל הזמנים. עם הזמינות של האינטרנט, ההתמכרות לפורנוגרפיה נמצאת בעלייה. זה גורם להרס ומשבר במערכות יחסים שכן האמון נשבר והאינטימיות נחסמת.

כמו בהתמכרות למין, התמכרות לפורנוגרפיה משפיעה על מרכז ההנאה של המוח. הנתיבים הנוירו-נתיבים מתכנתים להשתוקק יותר ויותר להשיג את ה"תיקון". מה שאולי התחיל בתור קוריוז יכול להפוך להתמכרות מלאה. זוהי התמכרות לפנטזיה, בריחה מהעולם האמיתי ותיקון לטווח קצר לבעיות שמסלימות. איך אתה יודע אם אתה מכור? אתה יודע שאתה מכור לפורנוגרפיה כשאתה מרגיש בושה ואשמה או שהיית מרגיש בושה ואשמה אם אחרים יגלו את סודך. אתה יודע כשהבטחת לעצמך ולאחר שלך שלא תבקר יותר באתרים האלה, ובכל זאת אתה חוזר למרות הכאב והכאוס שהדבר מביא לחייך. מערכת היחסים שלך או העבודה שלך אולי בסכנה, ובכל זאת אתה חוזר ל"תיקון" נוסף. עם הזמן אולי תבינו שכשאתם לחוצים, חרדים או סובלים מרגשות דיכאון, אתם מתחילים להשתוקק ל"תיקון" באינטרנט. הביקורים הללו הם ניסיונות להקהות את הרגשות הלא נוחים הללו. ניסיונות ההרדמה הללו פועלים באופן זמני בלבד וה"תיקון" הוא קצר מועד.

התמכרות לפורנוגרפיה היא מנגנון התמודדות לא בריא. זה כמו מכור לסמים שצריך לחטוף את המכה הזו כדי לעבור את היום. התמכרות לפורנוגרפיה משנה את המבנה הכימי של המוח, ולמרות שהיא לא יכולה להרוג את תאי המוח כמו התמכרות לסמים – היא מחזקת מחשבות והתנהגויות כפייתיות. ד"ר דאג וייס מתייחס לחיזוק זה של הנתיבים הנוירו-נתיבים כאל עוגייה מוחית. עוגיית המוח הזו גרמה לך להרגיש נהדר. אז אתה מחפש עוד עוגיית מוח, ועוד אחת ועוד אחת. ייתכן שההתמכרות לפורנוגרפיה הוכחשה, צומצמה ונעשתה רציונלית על ידי המשפט הנפוץ: "כל החבר'ה עושים את זה". זה הופך לבעיה כאשר אדם נמשך כל הזמן לפורנוגרפיה ומשתמש בה כמנגנון התמודדות. רוב האנשים בדרך כלל לא מגיעים לטיפול עד שיש משבר וכאוס. התמכרות לפורנוגרפיה היא פרוגרסיבית.

האדם שנאבק בהתמכרות לפורנוגרפיה זקוק להבנה כיצד הוא/היא הפך להיות כך. צריך להיות ביסוס של כישורי התמודדות בריאים ולמידה כדי להיות מודעים למה שמעורר את ההתנהגויות. חלק מהנושאים שיש להתייחס אליהם בייעוץ הם: מודעות עצמית, טריגרים פוטנציאליים, בידוד, אחריות, טראומה/הזנחה בעבר ומניעת הישנות/החלקה. אלו רק כמה תחומים שצריך לטפל בהם. יש תקווה, ריפוי ודרך חיים חדשה בעקבות ההתמכרות.


Source by Ingela Edwards

About admin

Check Also

Crazy Christmas Party Themes

What theme you have decided for your Christmas party matter a lot as it decides …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.