הכל על שוקולד

כשאתם צורכים שוקולד, האם שמתם לב לעטיפתו? אם יש לך, למעשה, לא כל השוקולדים עשויים מקקאו.

השוקולד המקורי עשוי מפולי קקאו. תכולת הקקאו בכל חפיסת שוקולד שונה. יש שוקולד שמכיל 50% או 70% קקאו.

חומרים נוספים להכנתו הם השומן שלו שתפקידו להתעבות והסוכר להפוך אותו למתוק יותר. שוקולד המכיל פולי קקאו עשירים משמש בדרך כלל שפים להכנת מגוון מאכלים.

יש גם שוקולד מורכב שעשוי מתערובת של שומן צמחי, אבקת קקאו כארומה וסוכר. הוא זול יותר מהמקורי, כך שרבים ממנו זמינים בשוק. ניתן לזהות אותו מהמילה הכתובה כמו שמן קוקוס או שמן דקלים על העטיפה שלו.

אתה יכול להבדיל לבד בין השוקולד המקורי לבין התרכובת. השוקולד המקורי נמס בפה כשאתה אוכל אותו, בעוד שהתרכובת הראשונה נמצאת ממש ליד החך.

שוקולד מריר מכיל פולי קקאו גבוהים, בדרך כלל מעל 50%. צבעו מרוכז כי אין עוד חומרים נוספים להוסיף, מלבד סוכר ושומן שוקולד. לפיכך, לא פלא שהטעם שלו מעט מריר. עם זאת, תכולת נוגדי החמצון שלו עושה את זה טוב לבריאות שלך. בסך הכל, לא כל סוגי השוקולד מסכנים את בריאותכם.

למי שלא אוהב טעמים מרירים, ניתן לבחור בשוקולד חלב בהיר יותר משוקולד מריר. יש גם שוקולד לבן שעשוי מתערובת של סוכר, שומן שוקולד וחלב. לפעמים, אתה יכול להוסיף וניל על זה כדי להוסיף ארומה.

בפיתוח של ייצור שוקולד, לא רק סוכר וחלב, אלא גם קשיו, צימוקים, קרמל, משקה אלכוהולי ואבקת פלפל אדום הופכים לחומר התערובת של מזון זה.

הטעם החריף של השוקולד הוא למעשה לא דבר חדש. הוא נמצא על ידי שבט המאיה באמריקה התיכונה במאה השישית, ולאחר מכן התפשט לשבט האצטקים במקסיקו. הם ערבבו אותו עם מים ואבקת פלפל אדום. לאחר מכן, ערבבו את התערובת הזו והתקבלו משקה תוסס. שבט מאיה לא ערבב את זה עם סוכר כי סוכר לא נמצא אז עדיין.


Source by Stewart B Johnston

About admin

Check Also

מה בשוקולד הופך אותו לאפרודיזיאק?

ככל הידוע לנו, האירופאי הראשון שהוגש עם משקה שוקו חם היה החוקר הספרדי, הרננדו קורטז …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.