היסטוריה קצרה של שוקולד

שוקולד הוא אחד הפינוקים המתוקים הפופולריים והאהובים ביותר ברחבי העולם. הוא אהוב בכל מיני צורות וגדלים – חפיסות, ממתקים, שוקולד למריחה, סירופ שוקולד… אתה שם את זה. כל מה שנוצר מעלי שוקולד גורם לרובנו לרצות עוד. אבל איך הקינוח המדהים הזה התעורר לחיים? מי היה הגאון שהחליט ליצור אותו? לשוקולד היה מסע מדהים לאורך ההיסטוריה שלנו, והסתיים בזמנים המודרניים שבהם הוא עדיין מועדף בקרב חובבי מתוקים שמחפשים סיפוק מסוכר.

זרעי קקאו גדלים באופן טבעי על עצים, ולכן לא עבר זמן רב עד שהאוכלוסיות העתיקות במסו-אמריקה, שם הכל התחיל, גילו את טעמו ותכונותיו של הקקאו. החלו לצרוך שוקולד כנוזל, משקה העשוי מזרעי קקאו שבו הוסיפו תבלינים ואפילו יין; נותן לו טעם מר למדי ולא המתוק שכולנו מכירים ואוהבים. האמינו כי למשקה זה יש תכונות אפרודיזיאק, סיפור שעדיין נמשך היום אך טרם הוכח. במאה ה-16 הגיע השוקולד הקדמון לאירופה, שם הוסיפו סוכר לתערובת. המעמדות הגבוהים יותר צרכו אותו בהתחלה, אך עד מהרה זה הגיע לפשוטי העם, שנהנו ממנו גם כן. המילה "שוקולד" מגיעה מ"chocolatl", שהיא נאוואטל הקלאסי, שפת האצטקים.

בין המאה ה-17 למאה ה-19 התרחב שיגעון השוקולד, כאשר האירופים, ליתר דיוק הצרפתים, האנגלים וההולנדים, יצרו מושבות והחלו לשתול עצי קקאו כדי לקצור את הפולים הנחוצים. אבל, זה היה במהלך המהפכה התעשייתית שהשוקולד התחיל לקבל את הצורה והטעם שאנחנו מכירים עכשיו. בשנת 1815, Coenraad van Houten, שהיה כימאי הולנדי, החליט לשלב מלחים אלקליין בהרכב השוקולד. תהליך זה ממש הפחית את המרירות הראשונית שלו. בשנת 1828 יצר הכימאי מכבש מיוחד שהצליח להסיר כמחצית משוקולד החמאה שהכיל, ועזר לו להגיע לאיכות עקבית יותר.

מנקודה זו ואילך, זה היה רק ​​עוד צעד אחד ליצירת השוקולד המודרני. בשנת 1847, ג'וזף פריי לקח את ה"קקאו ההולנדי" הדחוס, כפי שהוא נקרא, והוסיף לו את חמאת הקקאו המומסת, ויצר צורת שוקולד ניתנת לעיבוד. ובשנת 1879, רודולף לינדט, היוצר של השוקולד בעל אותו השם, הביא את המגע הסופי לשוקולד המודרני עם מכונת הקונכייה שלו, ששיפרה את הטעם והמרקם של השוקולד על ידי ערבוב שוקולד אחיד עם חמאת קקאו. למרות זאת, משקאות עם שוקולד עדיין היו פופולריים, עם חלב שהוסף מאז המאה ה-17, כדי לשפר את טעמם. אבל זה היה בשנת 1875 כאשר הופיע שוקולד חלב, כאשר דניאל פיטר ערבב ליקר שוקולד עם אבקת חלב, שנוצר על ידי אנרי נסטלה.

אז, הציוויליזציה הוקסמה משוקולד מאז תחילת הימים, עובדת קשה ומשתמשת בחדשנות כדי לשפר את המאפיינים של הקינוח המדהים הזה. כיום, יש כל כך הרבה מבחר של שוקולדים זמינים; אנחנו יכולים להתפנק בכל מה שנרצה!


Source by Zoe G

About admin

Check Also

מה בשוקולד הופך אותו לאפרודיזיאק?

ככל הידוע לנו, האירופאי הראשון שהוגש עם משקה שוקו חם היה החוקר הספרדי, הרננדו קורטז …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.