האמת על מאפים דנים והמאפייה הידידותית לסוכרתיים

קינוחים לא רק הופכים את הארוחה למרגשת יותר. בסך הכל, קינוחים הם מאכלים פשוטים שיש להם את היכולת להפוך את החיים לקצת יותר מתוקים מהרגיל. עוגות ופשטידות הן בראש הרשימה כשזה מגיע לזה. עם זאת, מלבד עוגות ופשטידות, יש עוד קינוחים שממש אי אפשר לעמוד בפניהם לטעם. אחד מהם מגיע מדנמרק. קוראים לזה פירות דנית.

מהו מאפה דני? מאיפה זה בדיוק הגיע? כמה זה בריא?

בעיקרון, אמרו שמקורו של מאפה דני בווינה והוא פופולרי כפינוק מאפה מתוק. זה נקרא ווינרברוד, מונח שמתורגם כלחם וינאי. ידוע במדינות דוברות ספרדית כפקטורי, המאפה הדני נקרא facturas.

האמינו שהוא הגיע מדנמרק והפופולריות שלו הגיעה למדינות השכנות לו באזור סקנדינביה. כל מדינה הכינה את הגרסה שלה למאפה הפופולרי הזה.

מאפה דני עשוי מהמרכיבים הרגילים של מאפה כמו ביצים, חלב, שמרים וקמח. כמות החמאה גדולה מהרגיל כדי לתת את הטעם הנוסף למאפה. לאחר הכנת הבצק, מרדדים אותו דק. על הבצק הדק מורחים חמאה מומסת ומקפלים בשכבות רבות. תהליך זה נעשה כדי שהבצק יהיה קל לשימוש מאוחר יותר. עם זאת, זה חוזר על עצמו כדי להגיע עם מאפה שהוא מתקלף ואוורירי. מורחים עוד חמאה בשביל הטעם. לגבי עיצוב המאפה, למאפה הדני הנפוץ יש עיגול באמצע כדי להחזיק את התוספות במקום. אופים אחרים מכינים את המאפה בספירלות או דמויות שמיניות לגיוון.

מה שמוסיף לטעם של המאפה הדני הוא התוספת שלו. ניתן להוסיף מבחר רחב של תוספות כדי להפוך את התענוגות הללו לטעימים יותר. התוספות הנפוצות כוללות תוספות מתוקות כמו שוקולד, רפרפת וציפוי. יש גם תוספות שמגיעות עם טוויסט חריף כמו פירות או ריבה. לטעם שמנת יותר, יש כאלה שהולכים על גבינת שמנת.

כמובן, ככל שמישהו היה רוצה לקבל דנית מאפה, המתיקות ותכולת הקלוריות שהמאפה הזה מציע היא בעיה. לאפשרויות בריאות יותר, מאפיות מיוחדות, כמו המאפייה הידידותית לסוכרתיים, משתמשות בחלופות במרכיביהן. במקום להשתמש בקמח רגיל, משתמשים בגרסה המזינה יותר שלו שהיא הקמח המלא. כשמדובר בממתיקים, סוכרים רגילים טוענים רק עד לקלוריות ולכן הם משתמשים בממתיקים חלופיים כמו קסיליטול.

אפשרויות אלו מספקות דרך בריאה ליהנות מהמאפה הדני. אנשים בעלי מודעות לבריאות, כמו גם חולי סוכרת, יכולים כעת לאכול מאפה דנית ללא רגשות אשם כאשר הם מבקרים במאפייה הידידותית לסוכרתיים.

להנאתכם מהמאפייה הידידותית לסוכרתיים!


Source by Bobbie Hamilton

About admin

Check Also

עצור רמאי – למד את הדבר היחיד שיכול למנוע מהם להתקרר (זה קל כמו פאי)

כדי לעצור רמאי אתה חייב להיות קשוח. תפסיק את התהייה והניחוש השני בעצמך. אתה לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.