דיאטת עוגיות – האם דיאטת העוגיות היא עוד שיגעון הוליוודי?

דוקטור ממיאמי מציע תוכנית הרזיה שנשמעת כמעט טוב מכדי להיות אמיתית. זה נקרא דיאטת העוגיות, והוא כולל בדיוק את זה. אכילת עוגיות כדי לרדת במשקל. אבל אלו לא עוגיות, הן נוצרו במיוחד על ידי היוצר של דיאטת העוגיות, ד"ר סנפורד סיגל, ונאפות במאפיות שלו.

ד"ר סיגל אומר שהתוכנית שלו עוזרת למטופלים שלו לרדת בממוצע של 15 קילו לחודש. דיאטת העוגיות פועלת על ידי הפחתה דרסטית של כמות הקלוריות שאדם לוקח במהלך היום. במקום לאכול ארוחת בוקר או צהריים, המטופלים של סיגל אוכלים שש מהעוגיות שלו – אבל לא בזמן הארוחות. עוגיות דיאטות אוכלות רק את העוגיות מדכאות התיאבון רק כדי למנוע רעב.

הארוחה היחידה בפועל שעוגיות דיאטה אוכלות היא ארוחת ערב, כאשר מותר להם לאכול שש אונקיות של עוף, פירות ים, הודו או דגים וכוס אחת של ירקות. סיגל מונעת מבשר אדום בגלל שהם עשירים בשומן, ומעודדת עוגיות דיאטה לשתות הרבה נוזלים, לפחות שמונה מנות ביום כולל תה וקפה.

השילוב של שש עוגיות וארוחת הערב הקלה והרזה היא רק 800 קלוריות, הרבה פחות ממה שרוב האנשים אוכלים ביום. זה מה שהופך את דיאטת העוגיות ליעילה, אבל היא גם עוררה הרבה ביקורת.

יש דיאטנים שמבקרים את הדיאטה ומתייגים אותה כאופנה שנועדה לפתות אנשים עם הרעיון שהם יכולים לאכול עוגיות כל היום תוך כדי ירידה במשקל. הם אומרים ש-800 קלוריות לא מספיקות כדי לספק אנרגיה מספקת ליום אחד, ושהתזונה חסרה את התזונה, הויטמינים והמינרלים הדרושים לנו לבריאות טובה. פירות, ירקות, סידן וסיבים נעדרים במיוחד בדיאטת העוגיות.

ד"ר סיגל הגיב לביקורת כזו והצביע על כך שהעוגיות שלו אינן מכילות תרופות מדכאי רעב. במקום זאת, הם משתמשים בשיבולת שועל, אורז, פרח חיטה מלאה וסובין, המכילים חומצות אמינו שמבריחות את הרעב ומעצימות את הגוף. לטענתו, המטופלים שלו עונים על הצרכים התזונתיים שלהם באמצעות ויטמינים ותוספי מזון.

דאגה נוספת שהעלו מבקרים היא שדיאטת העוגיות אינה מספקת מספיק פחמימות לחיים בריאים. שש העוגיות וארוחת הערב הקלה מסתכמות בכ-70 גרם פחמימה, הרבה פחות מה-100 עד 125 גרם המומלצים ליום.

ד"ר סיגל אומר שהעוגיות שלו לא נועדו להוות תחליף לכל החיים לתזונה קונבנציונלית, אלא רק אמצעי זמני לירידה במשקל.

כמה מהמבקרים של דיאטת העוגיות חושבים שההורדה המומלצת של ד"ר סיגל של 15 קילוגרמים בחודש היא יותר מדי, קשה מדי להפסקה ולא בריאה. הוא טוען שרבים מהמטופלים שלו אכן שומרים על המשקל, ועל ידי שימוש בתוכניות תחזוקה מסוגלים להישאר רזים מבלי לחזור לדיאטת העוגיות.

אלה הביקורתיים ביותר על דיאטת העוגיות ודיאטות אחרות דלות פחמימות ודלות קלוריות טוענים שסוגים אלה של תוכניות אכילה מובילות לירידה במשקל, אך לא בהכרח לאובדן שומן בגוף, וקשה לקיים אותן.


Source by Boone Swann

About admin

Check Also

Crazy Christmas Party Themes

What theme you have decided for your Christmas party matter a lot as it decides …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.