דיאטה מיקרוביוטית – דרך דלת שומן לדיאטה

ישנן דיאטות רבות שכדאי לקחת בחשבון כאשר ברצונך לשנות את הרגלי האכילה, אורח החיים, הבריאות והמשקל שלך.

ג'ורג' אוסאווה, שקידם שאורח חיים פשוט מייצר יתרונות בריאותיים חיוביים, יצר את הדיאטה המיקרוביוטית. הדיאטה הייתה מורכבת מעשרה שלבים מגבילים, שאילצו את הדיאטן להפגין מידה רבה של שליטה עצמית.

לדוגמה, השלב האחרון של הדיאטה המיקרוביוטית כרוך בדיאטה שצורך רק אורז חום ומים. מתכנני דיאטה, בשל ההגבלה המופרזת שלה כבר לא מציעים את הגרסה הראשונה הזו של הדיאטה המיקרוביוטית.

שִׂגשׂוּג

הדיאטה המיקרוביוטית מושכת חלק מכיוון שהיא לא מתמקדת רק ברווחה הפיזית של דיאטה, אלא גם עוסקת בהיבטים הרוחניים והפלנטריים של הבריאות.

הדרך המיקרוביוטית של דיאטה היא דלה בשומן, כמו גם עשירה בסיבים. צמחונים יכולים בקלות לעקוב אחר דיאטה זו מכיוון שהתזונה שמה דגש על ירקות ודגנים מלאים.

התזונה המיקרוביוטית דורשת כמויות נמוכות של סוכר, מוצרי חלב ובשר.

אני מוצרים

מוצרי סויה הם גם חלק בלתי נפרד מהתזונה מכיוון שהם מכילים פיטואסטרוגנים, הנחשבים כבעלי השפעות חיוביות על רמות הכולסטרול, גיל המעבר, כמו גם סוגים מסוימים של סרטן. זו הסיבה שחולים הסובלים מסרטן או ממחלות כרוניות אחרות עקבו אחר משטר קפדני זה.

הפיטואסטרוגנים עשויים להיות מועילים גם במניעת סרטן הקשור לאסטרוגן כמו סרטן השד. חשוב לא לבלבל דרך אכילה בריאה זו עם תרופה למצבים ומחלות רפואיות חמורות.

דגנים מלאים

כאשר מקפידים על התזונה המיקרוביוטית, 50-60% מכל ארוחה יהיו מורכבים מדגנים מלאים, כולל אורז חום, שעורה, דוחן, שיפון, תירס וכוסמת. דיאטה זו מאפשרת ארוחה מדי פעם עם שיבולת שועל מגולגלת, אטריות, פסטה, לחם או מוצרים אפויים.

מרק

בכל יום יש צורך ב-1 עד 2 קערות או כוסות מרק. מומלץ לדיאטה לבחור שויו או מיסו, המכילים פולי סויה מותססים.

ירקות

ירקות מהווים 25-30% מצריכת המזון היומית, כאשר 1/3 מהירקות יש לאכול במצבם הגולמי. הרתחה, אידוי, אפייה או הקפצה אמורה להכין כל נתחי ירקות אחרים.

שעועית

10% מצריכת המזון היומית צריכה להיות מורכבת משעועית מבושלת. ניתן לאכול גם מוצרי שעועית כמו טופו או טמפה.

שמן בישול

שמן הבישול הנפוץ ביותר בשימוש בהכנת ארוחות הוא שמן שומשום כהה. שמנים נוספים שיש לקחת בחשבון כוללים שמן שומשום קל, שמן תירס, כמו גם שמן זרעי חרדל.

חומרי טעם וריח

מלח ים טבעי, שויו, חומץ אורז חום, שורש ג'ינג'ר מגורר, חמוצים מותססים, שומשום קלוי ובצל ירוק פרוס הם חלק מהתיבול שניתן להשתמש בהם בעת הוספת טעם למאכלים.

כשמדובר בתוצרי לוואי מהחי בזמן הדיאטה המיקרוביוטית, כמויות קטנות של דגים או פירות ים מקובלות מדי שבוע.

על דיאטה להתרחק מביצים, מוצרי חלב, בשר ועופות.

כאשר אוכלים דגים או פירות ים, דיאטנים מיקרוביוטיים צריכים לצרוך חזרת, ווסאבי, ג'ינג'ר או חרדל על מנת לסייע בתהליך ניקוי הרעלים מפני השפעות פירות הים.

מזונות אחרים המותרים בזמן הדיאטה המיקרוביוטית כוללים צריכה מתונה של זרעים או אגוזים, כמו גם קינוחים כמו תפוחים ומזון יבש.

דיאטנים לא צריכים לצרוך סוכר, דבש, מולסה, שוקולד או חרובים.

פרי

מספר פעמים בשבוע, התזונה מאפשרת פירות כמו אגסים, אפרסקים, משמשים, ענבים, פירות יער ומלונים. הימנע מפירות טרופיים, כגון אננס ומנגו.

ניתן להתאים את הדיאטה המיקרוביוטית כך שתתאים לאנשים בהתאם לגילם, מגדרם, בעיות בריאותיות, כמו גם אקלים ועונתי.

תופעות לוואי

ישנן מספר תופעות לוואי הקשורות לדיאטה זו. חומרים מזינים מסוימים אינם נספגים בגוף באמצעות תזונה זו, כגון חלבון, ויטמין B12, ברזל, מגנזיום וסידן. זה יכול להשפיע על דיאטה על ידי הורדת רמות האנרגיה שלו, כמו גם להוביל לסיבוכים בריאותיים.

יש תזונאים שמזעיפים את פני הדיאטה הזו כי הם מרגישים שהיא מגבילה מדי.


Source by Stephen Todd

About admin

Check Also

האם זה יהיה בריא להפחית את צריכת המזון כדי לרדת במשקל?

בזמן שאתם מתכוננים לרדת במשקל, הדבר הראשון שסביר מאוד שעולה לכם בראש הוא להפחית את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.