איזו תבנית אפייה עובדת טוב יותר – ברזל יצוק או חימר?

אתה לא יכול לטעות באפייה עם חימר או ברזל יצוק. למעשה, שני החומרים הוכחו כיוצרים מאפים נהדרים. פשטידות נפלאות יצאו פעמים רבות מאופה חרס או כלי טרקוטה. מלבד זאת, תבניות חרס חדשות מגיעות עם ספר בישול המלמד על אפייה מוקדמת. יש אנשים שגם טוענים שהדרך היחידה להשיג לחם תירס נהדר היא באמצעות ברזל יצוק, שזו גם הדרך הטובה ביותר להכין לחמים וביסקוויטים מהירים. אז, איזו תבנית אפייה באמת עובדת טוב?

למעשה השתמשתי גם בתבניות אפייה ממתכת וגם מחרס לכל דבר. חתיכות סיר החימר שלי היו מרהיבות וכמעט אידיאליות כמעט למה שאני אופה. לחילופין, ניסיתי גם עוגות, סנדלרים, לחמים מהירים, לחמי שמרים, פשטידות וקינוחים אפויים בברזל היצוק שלי. כנראה שאין סוג פחות של תבנית אפייה בכלי אפייה מחימר או ברזל יצוק – אנחנו רק צריכים לדעת את ההבדל העיקרי כדי לראות איזו מהן מתאימה לצרכים שלך.

חֶרֶס הוא חומר נקבובי או "סופג" אשר כשהוא ספוג במים ומחומם בתנור, מספק אידוי איטי של אדים מהנקבוביות. במהלך תהליך האפייה, נקבוביות החימר מאפשרת לאוויר חם ולחות להתאחד בתוך הסיר ולבשל את האוכל באופן דומה לזה של בישול בקיטור, ושומרת על לחות המזון. התוצאה הסופית היא לחם טעים יותר, מזין יותר וטעים יותר. הייחודיות של אפיית סיר חרס היא לחם לח שקל לפרוס אותו.

ברזל יצוק סירים מתאימים בדרך כלל להקפצה של כל דבר ולהכנת פנקייקים וקרפים. בשימוש כתבנית אפייה, לטמפרטורה שהיא מספקת יש את הכוח ליצור קרום טוב במוצרי האפייה שלך. אפיית לחם בתנור הולנדי או בסיר ברזל יצוק שומרת על האדים עם הלחם, ויוצרת קרום נעים ולעיס. הוא שומר על חום ומקרין את חום התנור באופן עקבי. בכל פעם שאני מכין את כיכר הלחם שלי בברזל יצוק, אני רק מחמם מראש את המחבת לחום מאוד ואז אני מכניס בעדינות את הבצק לתבנית האפייה החמה.

או שנאפה בחימר, או ברזל יצוק, לחם נהדר עשוי בתזמון ובטמפרטורה מושלמים. התזמון הוא המדריך שלך שיאפשר לתבנית האפייה שלך לעבוד היטב בעיצוב הכיכרות שלך. פעמים רבות אפיתי כיכר לחם מברזל יצוק או בסיר חרס שלי בתנור קר ואני מקבל תוצאות יפות בכל פעם, ומכיוון שאפיית לחם היא רק טכניקה, קצת תרגול הוא מה שצריך כדי להפיק את המרב תבניות אפייה.


Source by Terry Retter

About admin

Check Also

עצור רמאי – למד את הדבר היחיד שיכול למנוע מהם להתקרר (זה קל כמו פאי)

כדי לעצור רמאי אתה חייב להיות קשוח. תפסיק את התהייה והניחוש השני בעצמך. אתה לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.